O nás

Jsme malá rodinná firma a výrobu sirupů jsme obnovili v r.2013 na základě nalezení rodinných,dnes již historických receptů. Tyto recepty pocházejí z doby okolo roku 1920-1925,tedy z doby, kdy bylo bylinkářství na úrovni lékařství, ne-li výš.Původní recepty se výrazně liší oproti moderním recepturám,které lze běžně najít např. na internetu. Zachováváme veškeré detaily výroby tak, jako jsou uvedeny na původních receptech našich prarodičů.

 Např. louhování za studena,sběr bylinek před polednem za svitu slunce apod.Všechny dané argumenty mají svůj opodstatněný smysl.

 Tím nejdůležitějším aspektem takového postupu a výroby je,že v konečném výrobku sirupu zachováváme maximální podíl vitamínu,vlákniny,živin a stopových prvků!

 Dnešní přetechnizovaná a hektická doba jako by nás odvracela od přírody . My se s naším sirupem vracíme k odkazu našich předků,kde převládá myšlenka zdroje přírody,síly a energie a nikoli chemie,konzervantů a stabilizátorů.

 Věříme,že Vám naše výrobky nejen zachutnají,ale také dáte svému tělu i duši to,po čem touží.

Jak jíž bylo zmíněno tyto sirupy se vyrábějí dle starých receptur. Recepty mých předků jsem obohatil o citrusy v kombinaci se zázvorem a zázračnou bylinkou- stévie. A specialitu firmy: Chilli sirup. Sirupy se louhují tzv. dlouhou cestou .Dříve se  používali hliněné nádoby,my dnes preferujeme díky modernizaci a skladnosti nerezové díže. Ve výrobě se jinak používají původní metody,abychom zachovali kvalitu a vydatnost výrobků.

Vyrábíme také tzv.sezóní sirupy,např KOPŘIVU, LÍPU S MEDEM nebo BEZINKU. Tyto sirupy děláme omezeně pouze v době rozkvětu těchto komodit. Při vyprodání se poté  soustředíme na sirupy tzv.celoroční.

Bylinky jako meduňka,máta, mateřídouška si pěstujeme sami ve Vrchlabí. Včetně chilli papriček,původní sadba z Mexika.

Sirupy,jak je psáno na etiketách,se musí uchovávat v temnu a chladu,nejlépe v lednici. Nepřidáváme do nich ani stabilizátory abychom neměnili receptury. Usazeniny (kaly) v sirupech nejsou na závadu,naopak se jedná o výluhy, které rovněž nefiltrujeme,aby byl výrobek plnohodnotný.Před upotřebením doporučujeme protřepat.

Sirupy a koncentráty slouží k běžnému pitnému režimu a v rámci specifické výroby slouží preventivně na Váš organismus.Nejedná se o léky! Nepřidávejte sirupy do vřelých nápojů,zničíte tak hodnotu výrobku. Pokud přidáte do čaje ,nechte jej schladit na max.teplotu 40-50°C